فال یونانی

فال یونانی

این مقاله با پرداختن به نقشی که پیشگویی در جامعه یونان باستان داشته است، به اشکال مختلف فال یونانی، پیشگویی و نحوه ی استفاده از هر فال و طالع بینی پرداخته است.

نمونه هایی از انواع فال یونانی:

در یونان باستان، طالع بینی نه تنها برای پیشگویی آینده استفاده می شد، بلکه برای اطمینان حاصل کردن از اینکه آیا فرد یا ایالتی که فال می گیرد، مطابق با آینده ی از پیش تعیین شده ی الهی خود عمل می کند یا خیر نیز مورد استفاده قرار می گرفت.
در ادامه ی این مقاله به شرح کوتاهی از انواع فال های یونانی موجود و دیده شده در تاریخ یونان باستان می پردازیم.

حیوانات در فال یونانی:

در یونان باستان، عموما حیوانات در آیین های فال گیری، قربانی و اعضای داخلی آن ها برای پیش بینی آینده بررسی می شدند و مورد استفاده قرار می گرفتند. جالب است که تفسیر رفتار و حرکات پرندگان، که تا به امروز یکی از پرکاربردترین و قدیمی ترین اشکال پیش گویی در جهان است، بخش مهمی از زندگی مذهبی یونان باستان نیز بوده است.

فال یونانی چیست؟

فال گیری با پنیر:

استفاده از پنیر به عنوان یک وسیله پیشگویی و طالع بینی در جهان باستان و قرون وسطی بسیار رایج بوده است. گفته می شد که شکل سوراخ های روی پنیر ، نشان گر آینده ی فرد است. به طور مثال اگر فرورفتگی های روی سطح پنیر به شکل قلب می بودند ، به معنای یافتن عشق طلقی می شد. با این حال، آرتمیدوروس، فال گیر یونانی معتقد نبود که فال گیری با پنیر قابل اعتماد است. بنابراین طالع بینی هایی را که با پنیر فال می گرفتند، در لیست “فال های دروغین” قرار داد.

فال قهوه در یونان

پیشگویی توسط لیوان قهوه یا همان فال قهوه که در انواع دیگری مانند فال چای و تعبیر برگ نیز ظاهر می شود ، به عنوان طالع‌بینی بر اساس نوشیدنی (Tasseography یا Tasseomancy) در جهان شناخته می شوند. بر اساس گزارشاتی در یونان باستان هم نشانه‌هایی از این نوع طالع‌بینی به چشم می خورد ( به یونانی kafemandeia )، و احتمالا پس از اعراب که در فال قهوه پیشگام بوده اند، این مدل از پیشگویی آینده در بین یونانیان نیز رواج یافته است.

برای گرفتن فال قهوه تلفنی و تضمینی با شماره ۰۹۰۳۳۴۰۴۹۱۲ تماس بگیرید.

فال گیری از طریق شنبدن تصادفی کلمات:

در یونان باستان، هنر cledonomancy یا فال گیری از طریق شنیدن تصادفی کلمات، می توانست هم در مراسم و آیین های خاص، و هم به صورت روزمره انجام گیرد. به طور مثال پس از سوزاندن عود و پیشکش هدایا، کسانی که می خواستند از آینده ی خود آگاه شوند، سوالی را در گوش مجسمه هرمس زمزمه می کردند، گوش های خود را می پوشاندند و دور می شدند. سپس دست خود را از روی گوش بر می داشتند و اولین کلماتی که می شنیدند، در حقیقت پاسخی به سوال شان بود.

انواع فال یونانی

نام خوانی در فال یونانی:‌

یونانیان گاها جهت نام خوانی نزد پیشگوها می رفتند و فال گیران با روش های عدد نویسی، آینده ی آن ها را پیش بینی می کردند. نام خوان ها از چندین روش برای طالع بینی و پیشگویی آینده ی مردم بهره می بردند. آن ها در ابتدا اعداد مربوط به هر حرف از حروف نام افراد را می نوشتند و سپس اعداد همه ی آن ها را با یکدیگر جمع می کردند.

در صورتی که یک عدد یک رقمی حاصل می شد، آن عدد به عنوان کلید شانس برای آینده ی شخص به شمار می آمد. حال اگر عدد به دست آمده، دو رقمی و یا سه رقمی بود، تا زمانی که یک عدد یک رقمی به دست بیاید، اعداد را با هم جمع می بستند.

مفهوم عدد ۶ در فال یونانی:

عدد ۶ در طالع بینی و فال یونانی، به معنی انسان کامل تفسیر شده است. یعنی اگر مجموع اعداد حروف نام فردی، به عدد ۶ برسد، بدین مفهوم است که آن شخص، انسانی موفق ، کامل و عاقل می باشد.

در زیر، جدولی از اعداد مربوط به هر یک از حروف لاتین را مشاهده می کنید.

A = 1 / B = 2 / C = 3 / D = 4 / E = 5 / F = 6 / G = 7 / H = 8 / I = 9 / J = 10 / K = 11 / L = ۱۲ / M = 13 / N = 14 / O = 15 / P = 16 / Q = 17 / R = 18 / S = 19 / T = 20 / U = 21 / V = 22 / W = 23 / X = 24 / Y = 25 / Z = 26

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
همین حالا تماس بگیرید