فال قهوه ارمنی

فال قهوه ارمنی

با توجه به تاریخچه طالع بینی در جهان، گمان بر آن است که فال قهوه در قرن شانزدهم از طریق عثمانی وارد خاورمیانه و به طور خاص، ارمنستان شد. به همین دلیل است که فال قهوه ارمنی و ترک شباهت های زیادی به یکدیگر دارند. با این حال بدیهی است که این دو نوع فال قهوه دارای تفاوت هایی اساسی نیز می باشند که آن ها را از هم مجزا می کند.

فال قهوه ارمنی چیست؟

شوربختانه بنا به دلایلی نامشخص، منابع موثق و معتبری درباره ی فال قهوه ی ارمنی به مقدار کافی یافت نمی شود، و اطلاعاتی درمورد جزییات این فال در دسترس نیست. اما چیزی که مشخص است، این است که همواره از فال قهوه ارمنی، که تا امروز معمولا با قهوه ارمنی به نام “Kavat” انجام می شود، به منظور آگاهی از آینده ی انسان استفاده می شده است. تنها تفاوت هایی که فال قهوه ارمنی می تواند با سایر انواع فال قهوه داشته باشد، در شیوه ی انجام فال و نحوه تفسیر معانی اشکال است. اما به طور کلی، هدف از این فال نیز مانند دیگر فال های قهوه، طالع بینی بوده که بر اساس نوشیدن قهوه است.

ویژگی های فال قهوه ارمنی کدام اند؟

یکی از ویژگی های مختص فال قهوه ارمنی، زمان آن است که طبق گفته ی اشخاص زیادی در طول تاریخ، حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد. یکی دیگر از ویژگی های این فال ، که مزیتی بزرگ نیز به شمار می آید، این نکته است که می توان آن را به صورت فال قهوه تلفنی نیز انجام داد، و از نتیجه ای صد در صد مطمئن برخوردار شد.

فال قهوه ارمنی چیست

طرز گرفتن فال قهوه ارمنی چگونه است؟

همچون تمامی انواع فال قهوه، شخص فالگیر از متقاضی فال درخواست می کند که فنجان را در دست نگه داشته و نیت کند؛ و سپس با انگشت خود کف فنجان را علامت بزند.
در طی چند دقیقه بعدی ، باقی مانده ی قهوه، ته نشین می شوند و درحالی که نیروی جاذبه کار خود را انجام می دهد، در کف فنجان، اشکال و طرح هایی ایجاد می شوند. انواع مختلفی از نقش ها، امواج و پیچ ها که از دیواره ها تا ته فنجان را تزیین می کنند.

فنجان فال قهوه ارمنی شما اکنون آماده است تا توسط چشمان ریزبین یک طالع بین مجرب بررسی و تجزیه و تحلیل شود.
سفرها و موانع مسیر دور و درازی که در آینده پیش روی شما هستند، در طی این کنکاش ها مشخص می گردند و در نهایت قادر خواهید بود که با بصیرت و آگاهی از آینده ی خود، تصمیمات درست تری بگیرید و کمتر مرتکب خطا شوید.

سخن پایانی

همان طور که گفته شد، با اینکه از فال قهوه ارمنی اطلاعات زیادی در دسترس نیست، اما این فال یکی از مشهورترین انواع فال قهوه به حساب می آید و به داشتن نتایج درست و مطمئن معروف است. این امکان وجود دارد که تعابیر شکل ها و تصاویر مختلف در فال قهوه ارمنی، دقیق تر و به واقعیت نزدیک تر باشند، و به احتمال قریب به یقین، به همین خاطر است که نتایج این فال صحت بسیاری دارند.

اشتراک گذاری در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
همین حالا تماس بگیرید